Trwały manicure hybrydowy krok po kroku

Trwały manicure hybrydowy jest możliwy do wykonania również w domu. Dzięki tym krokom możesz wykonać trwały manicure hybrydowy bez pomocy kosmetyczki. Do jego wykonania będziesz potrzebowała: lampy UV, lakierów hybrydowych, bazy pod lakiery hybrydowe, topu oraz pilniczków różnej grubości i szerokości. Dodatkowo możesz zaopatrzyć się w róznego typu ozdoby na paznokcie.

1. Opiłowanie paznokci
Paznokcie przed nałożeniem lakieru powinny być odpowiednio opiłowane. Należy sprawdzić, czy nie ma żadnych zadziorków, które mogłyby przeszkadzać nam albo sprawić, że paznokieć złamie się albo ukruszy. Najlepiej opiłowywać paznokieć w jedną stronę za pomocą pilnika papierowego.

2. Pozbycie się wystających skórek
Wystające skórki wyglądają nieestetycznie i mogą sprawić, że nieodsunięte będą przeszkadzały w utrzymaniu się lakieru na paznokciach. Skórki najlepiej usunąć za pomocą patyczka, a te bardziej wystające, przy wale paznokciowym, przyciąć delikatnie za pomocą nożyczek.

3. Zmatowienie płytki paznokci
Aby lakier hybrydowy dobrze trzymał się na płytce należy ją odpowiednio zmatowić. „Matowimy” płytkę za pomocą specjalnego pilnika o większej grubości. Można również zmatowić płytkę za pomocą frezarki, ale trzeba robić to bardzo delikatnie, by nie sprawić, że naturalna płytka jest bardzo cienka.

4. Nałożenie bazy pod lakier
Pod lakier nakładamy przeźroczystą bazę, dzięki której lakier będzie lepie trzymał się na płytce.

5. Nałożenie pierwszej warstwy lakieru
Nakładamy pierwszą warstwę lakieru bardzo dokładnie pokrywając paznokieć. Staramy się nie wylać lakieru na skórki, ponieważ po jego utwardzeniu będzie on nie do naprawienia.

6. Utwardzenie pierwszej warstwy w lampie
Utwardzamy paznokcie w lampie, wkładając do niej najpierw pomalowane kciuki, a potem resztę palców. Paznokcie należy utwardzić w lampie przez co najmniej 30 sekund. Po tym czasie można wyjąć dłonie z lampy. Należy uważać, żeby paznokciami nie dotknąć żadnej części lampy.

7. Nałożenie kolejnej warstwy i utwardzenie jej w lampie
Aby paznokcie wyglądały dobrze i by były trwałe, należy jeszcze raz utwardzić je w lampie, a wcześniej nałożyć drugą warstwę lakieru. W ten sposób nie będą widoczne prześwity.

8. Nałożenie topu i utwardzenie go w lampie
Top daje wykończenie manicure’u i sprawia, że płytka staje się nabłyszczona i wygląda estetycznie. Top utwardzamy również w lampie przez 30 sekund.

9. Nałożenie wybranych ozdób i utwardzenie w lampie

Jeśli chcemy, to w tym momencie możemy nałożyć wybrane ozdoby: cyrkonie, pyłek albo brokat. Po nałożeniu ozdób ostatni raz utwardzamy paznokcie w lampie, aby ozdoby się dobrze trzymały.

10. Posmarowanie skórek olejkiem
Olejowanie skórek jest bardzo ważne, ponieważ mogą być one wysuszone przez lampę UV.