Dres męski – który wybrać?

Dobry wybór ubrań to podstawa, każdy ma jednak inne wymogi odpowiednie do sytuacji, w której się znalazł. Dzisiaj zaś zajmiemy się dresem męskim.

Jaki dres najlepiej wybrać?

Zacznijmy może od najważniejszych rzeczy przy wyborze dresów:

 • Dopasowanie
 • Materiał
 • Kolorystyka
 • Rozmiar
 • Funkcjonalność

Dopasowanie

Jest to głównie kwestia wygody, istnieje wiele rodzajów krojów na rynku, w zależności od twoich potrzeb zdecydujesz czy wolisz obcisłe, czy luźniejsze elementy twojego stroju.

Materiał

Dres męski nie jest zbyt bogaty, jeśli chodzi o wybór ilości materiałów, mamy tak naprawdę tylko dwie główne opcje, jest to bawełna oraz włókna syntetyczne. Bawełna to materiał bardzo popularny, który pozwala skórze oddychać, zatrzymując ciepło, co w przypadku sportów jest zwykle cechą pożądaną, jednak przez absorbowanie wilgoci nasz pot wchłania się w ubranie. Włókna syntetyczne mimo większej różnorodności pod względem wykorzystanego materiału na ogół lepiej odprowadzają pot i szybko wysychają w porównaniu do bawełny. Wszystko zależy więc od potrzeb odnośnie do ilości potu, którego nie chcemy oraz ciepła, które chcemy zatrzymać.

Kolorystyka

Oczywiście ważne jest to, aby czuć się dobrze w tym, czym się chodzi, kolor ma jednak jeszcze jedno zastosowanie, które zwiększa nasze bezpieczeństwo. Jeśli twój sport w jakimś stopniu wymaga tego, abyś był widoczny, warto zainwestować w dres o jasnych kolorach, który sprawi, że będziesz o wiele bardziej widoczny.

Funkcjonalność

Jeśli chodzi o dres męski, nie ma nic ważniejszego niż jego wygoda i funkcjonalność, rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę to na pewno:

 • Kieszenie. Podstawa, jeśli potrzebujesz miejsca na swoje klucze, telefon, dokumenty czy cokolwiek innego. Przy wyborze stroju warto więc szukać ubrań z kieszeniami głębokimi oraz z wysokiej jakości zamkiem.
 • Odblaski. Przydają się, gdy potrzebujemy być widoczni dla otoczenia.
 • Kaptur. Ochroni przed niskimi temperaturami oraz deszczem.

Czego unikać?

 1. Warto zwrócić uwagę na bawełnę i jej rodzaj, ma on znaczenie głównie dla osób dbających o środowisko i alergików. Tak zwana bio bawełna jest bardziej wytrzymała, mniej rozciągliwa i nie powoduje reakcji alergicznej dzięki mniejszej ilości środków chemicznych użytych w jej produkcji. Produkcja tej bawełny jest także o wiele bardziej ekologiczna. 80% wody używanej do produkcji bawełny to woda deszczowa.
 2. Kupuj strój od zaufanych firm i nie oszczędzaj za mocno na dresie sportowym, niskiej jakości dres sportowy może skutkować podrażnieniami skóry, zaniedbaną higieną i brakiem wygody podczas uprawiania sportu.
 3. Staraj się prać swój dres często, higiena jest bardzo ważna, a ze względu na dużą ilość potu, twój strój szybko będzie potrzebował odpowiedniego czyszczenia.

Podsumowanie

Dres męski posiada kilka cech, na które warto zwrócić uwagę przy jego wyborze, skupiają się one głównie na wygodzie oraz bezpieczeństwie. Wystarczy dobrze przeanalizować swoje potrzeby i znaleźć odpowiedni do nich strój.