Przedłużanie rzęs – co musisz o nim wiedzieć

Przedłużanie rzęs to hit ostatnich lat. Coraz więcej osób decyduje się na taki zabieg, a potem na stałe uzupełnia niedobory w rzęsach. Dzięki temu oczy są wspaniale ocienione i pięknie się prezentują. Dowiedz się, na czym polega przedłużanie rzęs i co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na przeprowadzenie zabiegu.

Co z bezpieczeństwem

Pierwsza rzecz, którą musisz wiedzieć to taka, że źle wykonany zabieg może ci zaszkodzić. Może nie jakoś ekstremalnie, ale często powoduje osłabienie twoich własnych rzęs. Dlatego bardzo dokładnie wybieraj kosmetyczkę – najlepiej skorzystać z usług doświadczonej lub polecanej przez kogoś, kto robił u niej przedłużanie rzęs.
Niestety, ale źle założone rzęsy mogą także spowodować podrażnienia i uczulenia różnego rodzaju, które spowodują, że będziesz musiała ściągnąć dopiero co założone rzęsy.

Zabieg może powodować dyskomfort

Zwłaszcza na początku po założeniu rzęs możesz odczuwać chwilowy dyskomfort, mieć wrażenie, że na powiece jest „za dużo” i że jest ona zbyt ciężka. To zupełnie normalne, zwłaszcza, że jest to ciało obce w okolicach oczu. Jeżeli lubisz pocierać oczy, śpisz na brzuchu to przyzwyczajenie się do rzęs będzie jeszcze trudniejsze. Kilka pierwszych dni może być trudnych, ale wiele osób uważa, że dla tego efektu wizualnego naprawdę warto.
Co z kąpielą?
Spokojnie, rzęsy można moczyć. Z pewnością jest to jedna z tych informacji, które sprawiają, że wielbicielki pływania i Aqua-aerobiku oddychają z ulgą. Rzęsy są w pełni wodoodporne, tak jak kleje, których używa się do ich założenia. Bez obaw możesz myć twarz i podstawiać ją pod prysznic. Ostrożność w kontakcie z wodą należy zachować tylko przez pierwsze 24 godziny od zabiegu.

Koniec z kosmetykami z olejami

Chociaż kosmetyki na bazie olejków lub oleje rycynowe są polecane do pielęgnacji rzęs, mowa tutaj tylko o tych naturalnych. W przypadku rzęs doczepianych musisz niestety zrezygnować z takich kosmetyków. Klej może stracić swoją moc w kontakcie z olejkiem, dlatego warto w ogóle zrezygnować z niego w przypadku pielęgnacji okolic oczu. Dokładnie zapoznaj się ze składem swojego serum pod oczy lub płynu do demakijażu. Jeżeli zawierają olej, musisz się z nimi pożegnać.

Zabieg nie jest raz na zawsze

Pierwszy zabieg wykonuje się najczęściej najdłużej, dlatego, że wtedy należy przedłużyć wszystkie rzęsy. Jednak kolejne są już znacznie krótsze – powtarza się je, by uzupełnić rzęsy, które wypadły. Najczęściej nie jest to wina kleju, ale natury – rzęsy wypadają wraz z naszymi naturalnymi włoskami, które po prostu się wymieniają. Uzupełnianie wykonuje się średnio co 2-3 tygodnie.
Rodzaje rzęs
Na rynku dostępne są bardzo liczne rodzaje rzęs, które możesz zastosować. Najbardziej powszechne są jedwabne, jednak dużym powodzeniem cieszą się także syntetyczne. Na uwagę zasługują te zrobione z naturalnego włosia norek. Jeśli zależy ci na przedłużeniu stosuje się metodę 1:1, co oznacza, że do jednej twojej rzęsy dokleja się jedną sztuczną. Jeśli jednak chcesz spektakularnego efektu, możesz zdecydować się na zabieg 2:1.

Polecamy także kawę dostępną na https://fonte.com.pl/kategoria/biznes/kawa-biznes/