Pierścionki zaręczynowe – jaki wybrać, by ona powiedziała „TAK!”?

para

Łatwo można się domyślić, że dobrze wybrany pierścionek zaręczynowy to pierwszy krok, aby skutecznie wpaść w wir pracy nad tym jednym, wyjątkowym dniem dla pary, jakim jest ślub. Trudno szukać kobiety niezainteresowanej biżuterią, a od lat prezentem zaręczynowym jest pierścionek i to do tej pory się nie zmieniło. Znając swoją partnerkę i jej gusta można sprawić jej prawdziwą przyjemność podarowaniem najpiękniejszego dla niej pierścionka. Problem pojawia się, gdy tej wiedzy nie mamy.

Co wybrać?

Zacznijmy od kamieni. Swoje wyjątkowe znaczenie ma diament, który jest często towarzyszem precjozów. Nie jest inaczej w kwestii pierścionków. Diamenty dzięki swoim właściwościom nadają wyjątkowości noszonej biżuterii. Są zawsze piękne i niosą ze sobą symboliczne znaczenie idealnie wpasowujące się w opis każdej kobiety. Dlaczego? Słowo „diament” zostało utworzone z jego łacińskiego odpowiednika „adamas”, czyli „niezniszczalny, niepokonany”. Romantycy porównują kobiety do brylantów, które są na pozór delikatne, ale silne zarazem. Kobiety otoczone są szlachetnym blaskiem i pięknem nie zważając na przemijający czas.

reka

Złoto zawsze popularne

Jak wiadomo, w cenie zawsze były pierścionki z żółtego złota. Postawienie na klasykę zawsze się sprawdza. Ich zmieniający się fason z roku na rok daje szeroką gamę rodzajów biżuterii do wyboru. Złoto swoim odcieniem potrafi skutecznie uwydatnić piękno przyszłej narzeczonej. Świetnie sprawdza się u kobiet o ciemnych oczach i włosach i ciepłej karnacji. W takim przypadku prosty pierścionek zwieńczony brylantowo oszlifowanym diamentem w złotej koronie świetnie sprawdzi się podarowany na plażowym piachu przy szumie morskich fal.

pierscionek

Złoto i diamenty w jednym? Czemu nie!

Wcześniej wspomniane diamenty coraz odważniej komponują się w złocie. Wprowadzone w sposób skromny, lub bogaty zawsze zachowują swoje piękno i nie doprowadzają do przepychu. W bardzo klasycznym kształcie pierścionka ozdobionego jednym kamieniem w koronie wprowadzono więcej kamieni, mniejszych, oddających blask tego większego wspinające się na wzniesieniu do korony pierścionka. Taka kombinacja zaspokoi oczekiwania artystycznej duszy, kobiety odważnej, pewnej siebie, nie bojącej się marzyć.

Szukasz pierścionka zaręczynowego? Sprawdź https://zielinskiart.pl/bizuteria-na-zamowienie-warszawa/.

Białe złoto – dla kobiet niezależnych

Mieliśmy propozycję dla kobiet o ciemniejszej, mocniejszej karnacji. Teraz zajmijmy się tymi filigranowymi i delikatnymi. W tym przypadku sprawdza się złoto białe, które od kilku lat przebija się na rynku oświadczynowym. Powstaje ono z mieszanki srebra, niklu, cynku, lub palladu. Często pokrywane jest rodem, aby wydobyć blask i wdzięk stopów metali. Białe złoto charakteryzuje kobiety subtelne, ale i niezależne, dbające o swoje i na tyle odważne, bo powierzyć siebie w ręce kogoś silniejszego od nich.

ring

Na koniec

Łatwo można się domyślić, że stworzono pierścionki kulminujące wszystkie wcześniej wymienione cechy. Mowa tu o splocie złota żółtego i białego- symbolu kobiet współczesnych, przebojowych i opanowanych jednocześnie. Potrafiące pobudzić w sobie nutkę szaleństwa, gdy jest to odpowiednie, a za kurtyną potrafiące odnaleźć się w podstawowych kobiecych rolach, wychodząc poza sztywne ramy. Pierścionki stworzone ze splotu dwóch odcieni zadowolą kobiety o niesprecyzowanych preferencjach biżuteryjnych. Taki wybór pomoże uniknąć rozczarowania co do doboru koloru.

 

Polecamy także: Lejdi